Kratki wentylacyjne w kuchni.

Kratki wentylacyjne w kuchni.

Postautor: MightyPirate » 24 lut 2018, 16:31

Zastanawiam się nad obniżeniem sufitu w kuchni i wpuszczenie do niego wyciągu z okapu, żeby nie prowadzić rury po ścianie. Problem jest w tym, że są tam dwie kratki wentylacyjne, jedna okap druga chyba kominowa. Pytanie czy ktoś już w ten sposób kombinował i wyciągał wentylacje w inne miejsce? Czy w ogóle wolno takie rzeczy robić, czy ta kratka to rzecz święta i ma pozostać dostępna w taki sposób w jaki się zastaje mieszkanie? Planowałem również zabudować meblami do sufitu tamtą ścianę ale ta wentylacja stoi mi na przeszkodzie. Wentylacja oczywiście musi być, tylko pytanie czy można to jakoś przesunąć i czy ktoś z Was już to robił.

Ktoś w ogóle wie na jakiej wysokości są te kratki czy to też zależy od budynku?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (48.8 KiB) Przeglądany 591 razy
MightyPirate

Re: Kratki wentylacyjne w kuchni.

Postautor: A-R-T-U-R » 24 lut 2018, 20:51

Zabudowujesz, robisz przedłużkę i wyprowadzenie w innym miejscu. Ot i po kłopocie ;)
Ja np mam przeniesione wyjście na okap na drugi bok ściany tak aby mieć bliżej do okapu.
Dla dobrego budowlańca nie stanowi to najmniejszego problemu. Kwestia zakupienia odpowiednich materiałów
Awatar użytkownika
A-R-T-U-R

Re: Kratki wentylacyjne w kuchni.

Postautor: malgorzata w. » 25 lut 2018, 16:47

MightyPirate pisze:Zastanawiam się nad obniżeniem sufitu w kuchni i wpuszczenie do niego wyciągu z okapu, żeby nie prowadzić rury po ścianie. Problem jest w tym, że są tam dwie kratki wentylacyjne, jedna okap druga chyba kominowa. Pytanie czy ktoś już w ten sposób kombinował i wyciągał wentylacje w inne miejsce? Czy w ogóle wolno takie rzeczy robić, czy ta kratka to rzecz święta i ma pozostać dostępna w taki sposób w jaki się zastaje mieszkanie? Planowałem również zabudować meblami do sufitu tamtą ścianę ale ta wentylacja stoi mi na przeszkodzie. Wentylacja oczywiście musi być, tylko pytanie czy można to jakoś przesunąć i czy ktoś z Was już to robił.

Ktoś w ogóle wie na jakiej wysokości są te kratki czy to też zależy od budynku?

...tak jak napisał Artur ,,wszystko mozna,, tylko ważne zeby ekipa remontowa potrafiła to zrobić :)
malgorzata w.

Wróć do Remonty, wykańczanie mieszkań